Оберіть мову:

iанокс"

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 (95) 053-93-60

Facebook Viber WhatsApp Telegram Instagram

Виробництво м’ясних консервів

Наші коментарі виданню «Харчовик», березень 2015р.

 1.Охарактеризуйте коротко на сьогодні ринок інгредієнтів для виробництва м’ясних консервів.

 Якщо розглянути сьогоднішні пропозиції виробників харчових добавок м’ясоконсервному виробництву, то їх умовно можна поділити  на три основні  напрямки: стабілізуючі речовини, смакоароматичні речовини та наповнюючі речовини.

 

 1)            Стабілізуючі речовини. До цієї групи можна віднести желатини, карагенани чи комплексні суміші на основі гідроколоїдів.

 

Желатини та суміші на його основі досить давно використовуються в консервній галузі, проте його використання на сьогоднішній день не зовсім виправдане, оскільки він досить коштовний та порівняно з іншими запропонованими варіантами  має невелику гідратацію, що робить цю позицію не привабливою з економічної точки зору. Окрім того желатин має низьку точку плавки гелю (при температурі 25-270С він переходить з гелевої  в рідку фазу). Цей фактор робить консерви виготовленні з желатином менш привабливим для покупця, особливо в літній період, коли температура навколишнього середовища буває значно вища!

 

Карагенани почали використовуватись в м’ясоконсервній галузі в кінці 90х років. Вони мають гідратацію в кілька разів вище желатину при приблизно тій же його вартості. До того ж хочу акцентувати увагу на тому, що температура плавки карагенанового гелю понад 600С, що дає продуктам в прозорій банці товарний вигляд навіть при дуже неправильному зберіганні на полицях магазинів. Хочу також зауважити, що на сьогоднішній день використовують два види карагенану: напівочищений (за рахунок вмісту залишків клітковини дає  гелі бульйонного кольору) та очищений карагенан (через відсутність залишків клітковини, гель виходить прозорий). Обидва види з успіхом використовуються в м’ясоконсервній галузі.

 

Самим оптимальним та зручним в роботі на сьогоднішній день зі стабілізуючих речовин  є варіант використання комплексних сумішей гідроколоїдів (суміш карагенану та камедей гуара, ксантанової, тари чи ріжкового дерева). Використання цих сумішей доцільно з технологічної точки зору, оскільки правильно скомпоновані суміші такого профілю мають значно більшу гідратацію навіть за чисті карагенами, що зумовлено ефектом синергізму (взаємопідсилення в роботі) камедей та карагенану. Так, наприклад, якщо брати за основу карагенан з гідратацією 1:150, то така ж частина  правильно скомпонованої суміші на його основі зможе зв’язати вологи на  30% більше. До того ж, суміші такого профілю значно дешевше чистого карагенану, оскільки в його складі містяться більш дешеві камеді.

 

 2)    Смакоароматичні речовини.  В цьому спектрі пропозицій, як правило два напрямки: варіант натуральних спецій (перець, кардамон, мускат і т.д.) та комплексні ароматичні суміші. Через свою дороговизну натуральні спеції рідко використовуються на сьогоднішніх виробництвах, оскільки вони значно дорожче ароматів та для виділення певних смакоароматичних нот вимагають більших закладок в рецептурах.

 

 3)    Наповнюючі речовини.  Наповнювачі, як правило не використовуються при виготовленні кускових тушонок. Спектр їх використання це  фаршеві м’ясні консерви  та паштети, тобто продукція де наповнювачі можуть замінити частину основної сировини виконуючи при цьому певні технологічні завдання: здешевити продукт, надати йому певних специфічних властивостей, змінити його структуру тощо. Хочеться також зауважити, що цей сегмент пропозицій наймаштабніший і для повного його аналізу потрібно  виводити окрему розповідь. Серед найпопулярніших позицій  цього розділу виділимо соєвий ізолят, крохмалі, соєву, пшеничну та цитрусову клітковину, сироватку суху та інше.

 

 Окрім описаних основних груп інгредієнтів для м’ясоконсервної промисловості  можуть також додаватися ще велика кількість допоміжних речовин: фосфати та фосфатні суміші, емульгатори, стабілізатори кольору і т.д.

 

 

2.Що змінилося за останній рік і які Ваші прогнози щодо розвитку цього сегмента в найближчому майбутньому?

 

 Якщо аналізувати останній рік роботи галузі, то в загальному хочу акцентувати увагу на значному збільшенню виробництва  продукції підприємствами даного профілю, що як на мене, пов’язано з військовими діями в нашій країні. Якщо брати конкретно підприємства, що тісно співпрацюють з нами  та купують у нас сировину, то в деяких об’єми виробництва збільшились від 30 до 40%, багато з них почали регулярно  отримувати державні замовлення. Проте  події останніх місяців  не приносять оптимізму для розвитку галузі на майбутнє. Справа в тому, що січень традиційно не був активним для виробництві м’ясних консервів, а в лютому пройшли масштабні інфляційні процеси, які призведуть до значного здорожчання собівартості м’ясоконсервної продукції. До того ж цей процес не завершено, оскільки на сьогодні вже заявлено урядом про суттєве підвищення цін на енергоносії, що також підніматиме собівартість продукції в майбутньому. Якщо ж врахувати фактор зменшення достатку українців та відносно невеликий сегмент експорту нашої  м’ясоконсервної продукції, то напевно найближчий рік призведе до скорочення об’ємів виробництва. Хоча масштабної зупинки підприємств напевно не буде, оскільки армія  більше всього ще буде розміщувати замовлення.  Саме тому в цей період я радив би виробникам, щоб мінімізувати свої втрати розгляди можливість реалізації своєї продукції на інших ринках. Власне цей напрямок на фоні девальвації нашої валюти та за умови підтримки владних структур, могли б  допомогти галузі пережити складний період та приносити значні прибутки в дальшому майбутньому.

 

 

 

3. Як себе позиціонує Ваша компанія на цьому ринку. Розкажіть, будь ласка, про асортимент інгредієнтів для виробництва м’ясних консервів, які пропонує Ваша компанія. Які з них мають найбільший попит серед замовників.

 

 Компанія Віанокс зарекомендувала себе  як надійного та стабільного партнера на ринку  виробників м’ясної, рибної,  молочної, кондитерської, масложирової  та інших видів харчової продукції. Наші спеціалісти мають великий досвід і широкий асортимент продукції конкретно для м’ясоконсервного виробництва.

 

Якщо детально аналізувати рівень продаж нашої продукції у консервному виробництві, то можна констатувати, що найбільшим попитом користуються наші комплексні стабілізаційні суміші для виробництва тушонок. Самими популярними з них є  Проттект 60 та Проттект100. Обидва препарати мають високу гідратацію, надійно зв’язують вологу, не допускають синерезису (відсікання вологи в процесі зберігання продукції), добре розчинні та зручні в роботі.  Ми маємо також лінійку карагенанів від класичних видів до спеціально адаптованих під виробництво консервів.

 

Окрім стабілізаційних систем для тушонок, компанія Віанокс пропонує також комплексні суміші для виробництва паштетів та фаршевих консервів. Дані препарати стабілізують консистенцію продукту, не дають йому зменшуватись в об’ємах в процесі  тривалого зберігання, запобігають утворенню липкої маси, що пристає до кришки та стінок банки при її відкриванні.  Проттект 02 ідеально підходить для виробників паштетів, дає густу, гладку та мажучу структуру. Проттект 03 дає більш грубу, рвану та коротку текстуру, що краще підходить для фаршевих тушонок. Проттект 30  доцільніше застосовувати в  паштетах та фаршах, які потрібно  нарізати на порції, що при цьому не втрачають своїх пластичних властивостей при намазуванні на поверхню, наприклад, хліба.

 

Серед наповнювачів, найбільшим попитом користуються наші пшенична та соєва клітковиниПшенична клітковина при мінімальних закладках збільшує в об’ємах паштетні та фаршеві маси, робить смак більш витонченим та ніжним, допомагає емульгуючим процесам в продуктах, структурує консистенцію та збільшує вихід за рахунок вологозв’язуючих властивостей. Соєву клітковина ж  доцільніше використовувати як заміну більш дорогих та менш функціональних соєвих ізолятів та концентратів.

 

Ми також пропонуємо лінійку високоякісних фосфатів та  фосфатних сумішей для м’ясопродуктів, адаптованих під конкретні види продукції. Всі фосфати, запропоновані компанією Віанокс мають добру розчинність: при контакті з вологою та незначному перемішуванні вони переходять в розчини навіть в холодній воді, що дуже важливо для отримання хороших кінцевих показників якісної продукції.

 

Наші емульгатори Проттект 01, ЕмульВіаПро71 та ЕмульВіаПро72  при невеликих розмірах дозування (від 0,3% до 1%) вирішують проблеми розшарувань складових в паштетних масах, проблеми відділення жиру тощо. При включенні цих препаратів до рецептур паштетів виробник отримає однорідну масу з ніжною консистенцією та відсутністю жирних присмаків.

 

Окрім вищеназваних препаратів, в своєму асортименті компанія Віанокс містить ряд ароматів для м’ясоконсервного виробництва. Наші аромати при лояльних цінах мають невеликі закладки, що разом з їх високою якістю  слугує запорукою їх стрімкого успіху в продажах. 

 

 

 

4.Які переваги отримують виробники консервної продукції співпрацюючи з Вашою компанією.

 

 Серед найбільших переваг нашої компанії, що цінується багатьма виробниками на сьогоднішній день, це регулярні поставки продукції високої та стабільної якості, що  на постійній основі контролюється нашими спеціалістами. Окрім того, оскільки ми є безпосередніми виробниками кінцевого продукту, а сировину намагаємося купувати безпосередньо на заводах-виробниках, нівелюючи ланку посередників, ми можемо запропонувати конкурентні ціни на свою продукцію, яка  значно вигідніше  європейських  аналогів, присутніх на нашому ринку. Надаємо професійну  технологічну підтримку в роботі з нашими продуктами. До того ж наші спеціалісти, маючи певний досвід,  можуть підійти індивідуально до вирішення технологічних задач підприємства та розробити спеціально під потреби клієнта та вимог  його обладнання препарати.

 

×
Консультація фахівця Задати питання
Відправити
×

Ваш запит відправлено!

Наші фахівці свзяжустся з Вами найближчим часом.

×

Помилка!

Чи не вдалося відправити запит. Будь ласка, повідомте про помилку адміністратору сайту.

Технологічна підтримка
Якщо у Вас залишилися питання, ми зможемо на них відповісти.
Консультація фахівця Задати питання
Top of Page