Оберіть мову:

iанокс"

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 (95) 053-93-60

Facebook Viber WhatsApp Telegram Instagram

Ксантанова камідь

Компанія Віанокс - одна з лідерів на ринку харчових інгредієнтів України пропонує високов'язку і добре розчинну камідь ксантана (Xantan gum, Е415, ксантан), яка вже досить давно використовується в харчовій промисловості,  як ефективний стабілізатор консистенції.

  1. Походження.

Камідь ксантана - це природний полісахарид, який був відкритий в кінці 50-х років під час наукових досліджень з промислового використання мікробних біополімерів на базі науково-дослідної лабораторії департаменту сільського господарства США. Наукові дослідження показали, що бактерія Xanthomonas Campestris, виявлена ​​в рослинах сімейства капусти, виробляє високомолекулярний захисний полісахарид. Цей полісахарид назвали камедью ксантана, він проявляє цікаві властивості з технічної та економічної точки зору. Камідь ксантана - мікробіологічний продукт і його характеристики в великій мірі залежать від мікроорганізмів. Молекулярну масу і властивості ксантану можна регулювати, змінюючи умови життєдіяльності мікроорганізмів. Камідь ксантана знайшла своє застосування, починаючи від харчових продуктів до нафтовидобувної галузі.

2.Будова.

Ксантанова камідь (ксантан) є вуглеводневим полімером з високою молекулярною вагою. Це лінійний полісахарид, що містить велику кількість бічних трисахаридних ланцюгів. Головний ланцюг має структуру целюлози, а бічні утворюють дві ланки D-манози і одну ланку галактуроновой кислоти. До них приєднані ацетильні групи і групи піровиноградної кислоти. Завдяки такій структурі бічних ланцюгів, ланцюг ксантана надзвичайно міцно захищений від хімічного і ферментативного гідролізу.

3.Властивості.

Розчини ксантану стабільні при різних температурах і кислотності, а також при механічній обробці, добре переносять заморожування і відтаювання. Ксантан розчинний в холодній і гарячій воді, розчинах цукру і молоці, але не розчинний в більшості органічних розчинників. Водні розчини ксантану мають незвичайну властивість - при механічному навантаженні (розмішуванні, перекачуванні насосом і т.д.) вони втрачають в'язкість. Як тільки механічна дія закінчується, моментально відновлюється первісна в'язкість.

Розчини ксантану мають високу псевдо пластичність, тобто коли зростає дотичне напруження, повна в'язкість досягається практично моментально. Має високу ступінь в'язкості «в спокої», але коли прикладається зсувне зусилля, то ступінь в'язкості зменшується, тобто вона має показник пластичності. Високий ступінь в'язкості «в спокої» означає, що ксантан володіє винятковими емульсійними властивостями і надає розчинам хороші «липні» властивості. У порівнянні з іншими гідроколоїдами, камідь ксантана більш псевдо пластична. Псевдо пластичність підсилює якість сприйняття кінцевого продукту і гарантує відмінну змішуваність, стабільність при перекачуванні і плинність продукту.

Ксантановя камідь одна з найбільш стійких до зміни водневого показника рН. В'язкість розчинів в діапазоні рН 1-13 відносно постійна. Розчини ксантану дуже стійкі до кислотного гідролізу особливо, коли присутні органічні кислоти. Безпосередньо в органічних розчинниках камідь ксантану не розчиняється. До 40-50% таких загальноприйнятих розчинників, як ізопропанол, метанол, етанол або ацетон можуть додаватися в водний розчин ксантану без остраху осадження камеді.

Термостабільність камеді ксантана, як правило, перевершує інші розчинні у воді полісахариди. При виробництві продуктів харчування в'язкість розчинів камеді ксантану після процесу теплового впливу, наприклад стерилізації, повністю відновлюється.

Ксантанова смола показує хорошу стійкість до ферментної деструкції і в розчиненому вигляді не піддається руйнуванню під впливом таких ферментів як амілаза, целюлаза та ін.

  1. Виробництво.

Камідь ксантана отримують шляхом ферментації чистої культури за допомогою мікроорганізму ксантомонас кампестрис (Xanthomonas campestris).

Промислове виробництво камеді ксантана імітує природний процес при оптимальних умовах. Розчин, що містить вуглеводи, джерело азоту і поживні солі, становить основу процесу бродіння. Сам по собі процес бродіння відбувається в умовах стерильного обладнання, з контрольованим рівнем рН, кисню і температури. Після закінчення ферментації додається ізопропіловий спирт, і ксантанова смола випадає в осад, потім її сушать і розмелюють. Камідь ксантана має білий або кремовий колір, випускається в порошкоподібної формі.

  1. Взаємодія з іншими камедями.

 У харчовій промисловості камідь ксантана застосовується в основному в якості згущувача при виробництві багатьох видів продукції.

Нами розроблений ряд комплексних стабілізаційних і емульгуючих сумішей для виробництва харчової продукції. Ці препарати засновані на каррагінанах, гуаровій камеді, камеді тари, камеді ріжкового дерева, ксантановій камеді, кмц (карбоксиметилцелюлозі), емульгаторах, регуляторах кислотності та інших компонентах. Вони дуже широко використовуються в харчовій промисловості, а оскільки компоненти сумішей взаємно посилюються (внаслідок ефекту синергізму), виходить непоганий виробничий і економічний ефект.

  Ксантанова камідь упаковується в багатошарові паперові мішки з поліпропіленовою вкладкою по 25кг.

Вся продукція супроводжується технологічною підтримкою наших спеціалістів і всіма дозвільними документами. А завдяки тому, що ми намагаємося всі інгредієнти  для наших стабілізаційних систем закуповувати безпосередньо на заводах - виробниках, наші ціни цілком демократичні !!!

Зателефонуйте нам і наші спеціалісти допоможуть підібрати з нашого асортименту продукт, який максимально підходить для Вас!!!

 

 

 

×
Консультація фахівця Задати питання
Відправити
×

Ваш запит відправлено!

Наші фахівці свзяжустся з Вами найближчим часом.

×

Помилка!

Чи не вдалося відправити запит. Будь ласка, повідомте про помилку адміністратору сайту.

Технологічна підтримка
Якщо у Вас залишилися питання, ми зможемо на них відповісти.
Консультація фахівця Задати питання
Top of Page